Aktualności
XXI OFPH ŚPIEWOGRANIEC
 
2014-01-13 22:39:22
Relacja LIVE z XX OFPH ŚPIEWOGRANIEC
 
2013-02-22 22:54:13
Rodzina-gra strategiczna
autor: Gośka Rapacz
dodany: 6 czerwca 2014


Gra polega na tym, by pomóc cioci Wiktorii, która przyjechała z Ameryki zdobyć serce muzułmanina Fifiego.
Punkty powinny być rozstawione dowolnie, w niedużej odległości, najlepiej, aby Palacz Władek był jak najdalej, gdyż teoretycznie od niego powinno się zacząć, ale gra jest ciekawsza, jeśli jest ostatnią osobą, do której harcerze dotrą.
Każdy z członków rodziny w zamian za jakąś rzecz, daje nam coś, co będzie dalej potrzebne. Rozpiszę punkty tak jak powinni iść po kolei, aby wygrać, jednak pamiętajmy, by osoby były rozstawione przypadkowo!
Gra jest dość skomplikowana, więc gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem proszę pisać. :)

1. PALACZ WŁADEK---> prosi o zrobienie skręta z trawy za co daje harcerzom butelkę wody.
2.PIJAK ANTONI---> prosi o wodę, gdyż suszy go po wczorajsze imprezie, później prosi harcerzy, by pomogli mu w rzuceniu nałogu, jeśli przekonają go, że to dobry pomysł, daje im pieniądze i prosi, by zanieśli je do KSIĘDZA ROBOERTA, gdyż chce wrócić do kościoła.
3. KSIĄDZ ROBERT---> prosi o ofiarę na kościół, gdyż ten jest w rozsypce i trzeba go odbudować. Jeśli dostanie pieniądze daje im potwierdzenie na piśmie. Następnie prosi o wykonanie konstrukcji kapliczki z patyków, za co daje im modlitewnik.
4. MAMA FRANIA---> chce modlitewnik, gdyż cały czas modli się tą samą modlitwą. Prosi również o wyczyszczenie okularów. Daje im bilety do kina i prosi, by przekazali je jej CÓRCE MARCELINIE, prosi ich też o przekazanie zaszyfrowanego miłosnego listu do jej MĘŻA STASZKA.
5. CÓRKA MARCELA---> narzeka, że chciałaby spędzać więcej czasu z matką, harcerze muszą się domyślić, że to jej mają przekazać bilety. Jednak teraz narzeka, że nie ma pieniędzy na pocorn (harcerze muszą do niej wrócić, kiedy je zdobędą). Chce również pokwitowanie od księdza, gdyż obawia się, że walczący z nałogiem wujek Antoni wcale nie przekazał pieniędzy na kościół.
6. MĄŻ STASZEK---> narzeka, że tęski za żoną, harcerze powinni dać mu zaszyfrowany list, mąż prosi, by pomogli mu go odszyfrować. W podziękowaniu daje im pieniądze.
7. CÓRKA MARCELA---> dostaje pieniądze na popcorn, za co daje im rodzinną fotografię.
8. CIOTKA WIKTORIA---> harcerze muszą ją przekonać, że są godni zaufania i znają jej rodzinę, mają zorientować się, że to ona powinna dostać rodzinne zdjęcie. Kiedy już zdobędą jej zaufanie, mówi im o swojej miłości do FIFIEGO i prosi o pomoc. Pokazuje trzy prezenty (ja używałam pudełka w kształcie serca, sztucznego kwiatka oraz chusteczek z serduszkami na opakowaniu) i prosi, by wybrali odpowiedni. Mają dowiedzieć się z czego ucieszy się FIFI, nie pytając go bezpośrednio.
9. MUZUŁMANIN FIFI---> naprowadza ich na prezent, który chce otrzymać, jeśli mu go dostarczą, biegnie do CIOTKI WIKTORII i mówi, że też ją kocha.
 
0.0049309730529785