Aktualności
XXI OFPH ŚPIEWOGRANIEC
 
2014-01-13 22:39:22
Relacja LIVE z XX OFPH ŚPIEWOGRANIEC
 
2013-02-22 22:54:13
Dział metodyczny / Pląsy / Gawędy harcerskie
Przyjaciele
autor: Gowda ..aA Aa..
dodany: 2 kwietnia 2009


Jacek był harcerzem tak jak my. Lubił wszelkiego rodzaju zabawy i często wychodził. Nie zaniedbywał jednak lekcji. W szkole był wzorowym uczniem. Jacek przyjaźnił się z Bartkiem - cichym i spokojnym chłopcem, któremu nauka nie szła tak dobrze.

Pewnego dnia obaj dostali zaproszenie na zabawę do kolegi z klasy. Jacek bardzo się ucieszył, bo dawno już nigdzie nie był. Niestety Bartek nie mógł iść, gdyż nazajutrz miał pisać całoroczny sprawdzian z fizyki i musiał się do niego przygotować. Po szkole życzył Jackowi miłej zabawy i poszedł do domu. Wieczorem, jeszcze zanim Jacek poszedł na zabawę, Bartek zadzwonił do niego. W trakcie rozmowy chłopiec powiedział, że nie ma jak się uczyć gdyż jego tato, który miał mu pomóc, musiał zostać w pracy. Jacek bez chwili zwłoki oznajmił, że on pomoże Bartkowi.

Kiedy następnego dnia obaj przyszli do szkoły dowiedzieli się, że zabawa była "super". Bartkowi zrobiło się przykro, że przez niego przyjaciel musiał ją opuścić i zaczął Jacka przepraszać. Jacek uciszył Bartka gestem ręki i powiedział, że zabawa, choćby najlepsza, nigdy nie będzie ważniejsza niż jego przyjaciel.
 
0.0037069320678711